Pieśń poniesie w dal… – Przegląd Piosenki Żołnierskiej

Listopad w naszej szkole kolejny już raz upłynął pod znakiem przygotowań do Przeglądu Piosenki Żołnierskiej. Przez cały miesiąc po klasach i korytarzach rozbrzmiewały echa śpiewanych pieśni, aż wreszcie nadszedł dzień prezentacji. Nauczycielom i uczniom od rana towarzyszyła trema przed publicznym występem.

O godzinie dziesiątej zaczęła gromadzić się publiczność, a wśród niej zaproszeni goście: Henryk Gawor – Wójt Gminy Biskupice, ppłk Jarosław Rudyk z Centrum Operacji Lądowych Dowództwa Komponentu Lądowego Kraków, kpt. Leopold Mól – Szef Sekcji Wychowawczej 3 Regionalnej Bazy Logistycznej w Krakowie, Agnieszka Fliśnik – Kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Szkół, Mariusz Pazdan – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Biskupice oraz Przewodniczący Rady Rodziców, Krzysztof Balicki – Sołtys wsi Bodzanów i Tadeusz Drobniak – Prezes OSP. Na występy licznie przybyli także Rodzice i Dziadkowie naszych uczniów, którzy bardzo mocno ich wspierali. Dyrektor Grażyna Skóra powitała zgromadzonych, a przede wszystkim przedstawicieli władz samorządowych oraz Wojska Polskiego, na których wsparcie zawsze możemy liczyć.
Uroczystość rozpoczęła się prezentacją oddziału przedszkolnego w utworze Rozkwitają pąki białych róż. Zasłużyli na ogromne brawa i bardzo wysoko postawili poprzeczkę kolejnym klasom, które śpiewały następujące piosenki:

  • OP – Rozkwitały pąki białych róż
  • klasa I – Pałacyk Michla
  • klasa II – Duchy
  • klasa III – Warszawskie dzieci
  • klasa IV – Hej, hej ułani
  • klasa V- Marsz, marsz Polonia
  • klasa VI – Rozkwitały pąki białych róż

Wszystkie występy nagrodzone zostały gromkimi brawami. W ramach uznania dla dzieci i przygotowujących ich do występów wychowawców oraz w podziękowaniu za kultywowanie żołnierskich tradycji Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich uczniów nagrody rzeczowe i słodkości. Następnie głos zabrali przedstawiciele Wojska Polskiego, którzy również skierowali swoje podziękowania do uczniów i nauczycieli, ale także do całej lokalnej społeczności, która wspiera działalność naszej placówki i takie inicjatywy jak Przegląd Piosenki Żołnierskiej. W swoim przemówieniu ppłk Jarosław Rudyk zwrócił uwagę, iż dzięki temu pieśń żołnierska może dzisiaj nadal pełnić swoje funkcje: choć nie zagrzewa do walki to uczy postaw patriotycznych, sławi bohaterstwo żołnierzy, a przede wszystkim daje poczucie tak potrzebnej we współczesnych czasach wspólnoty i jedności. Na koniec Pani Dyrektor złożyła szczególne podziękowania dla tych wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie imprezy, ale też dla tych, dzięki którym pielęgnowanie prezentowanych podczas przeglądu wartości jest w naszej szkole możliwe każdego dnia. Po oficjalnej części imprezy odbyła się zabawa andrzejkowa, podczas której oprawę muzyczną zapewniał Piotr Róg. Były tańce, hulanki, swawole i oczywiście, mniej lub bardziej udane, próby przewidywania przyszłości. Jak w poprzednim roku, największą popularnością cieszyły się ciasteczka z wróżbami. Równie długa kolejka ustawiła się także, by poznać imię przyszłego małżonka lub małżonki oraz odsłonić tajemnice kariery zawodowej.

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz