Tłusty czwartek i Dzień Babci i Dziadka

Tak słodko w naszej szkole dawno nie było! I źródłem tej słodyczy wyjątkowo nie byli ani nauczyciele, ani uczniowie.
Najpierw na drugie śniadanie bezkarnie każdy uczeń zjadł pączka. No może nie tak do końca bezkarnie, bo wszyscy wiedzą, że każdy pączek to średnio 341kcal. A dalej to już prosty rachunek: Rada Rodziców ufundowała dla nas 150 pączków, a zatem do długiej przerwy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zjedli 51150 kcal!!!! Dodajmy do tego pączusie od Mamy przemycone w plecaku i… I strach pomyśleć! Ile przypadło na każdego ucznia, pozostawiamy sprawie sumienia (byli tacy, którzy zjedli po jednym, ale byli i tacy, którzy pączków nie liczyli). Zgodnie z tradycją jednak: im więcej zjedzonych pączków w tym dniu, tym więcej radości w życiu. Szczęście sprzyja pączkożercom! Nikomu zatem nie liczymy pączków, ale z dobrego serca przypominamy, że każdą zjedzona porcję szczęścia należy przetworzyć na energię (koniecznie pozytywną) i spalić. Na tym najlepiej zna się Pani Ula i nikomu w tym dniu nie pozwoliła leniuchować podczas WF-u. Wszystkich informujemy, że intensywne spalanie kalorii potrwa przynajmniej do końca lutego!

Nasi najmłodsi uczniowie natomiast w tym czasie postanowili poznać zakulisowe tajniki powstawania słodkości. W tym celu udali się do Fabryki czekolady Wawel S.A. w Dobczycach. Tam wzięli udział w przygotowanych specjalnie dla nich warsztatach, podczas których mogli wystąpić w roli kucharzy i smakoszy słodyczy. Obserwowali, jak powstają różne rodzaje słodyczy, degustowali gorącą czekoladę, a na koniec otrzymali smaczne upominki. Po powrocie chętnie dzielili się ciekawostkami ze świata czekolady i częstowali kolegów cukierkami.

Na zakończenie tego dnia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Specjalnie zaproszeni przybyli do nas Kochani Seniorzy, by zobaczyć swoich wnuków w przygotowanych dla nich występach. Każda klasa zaprezentowała piosenkę z młodzieńczych lat Dziadków i złożyła najserdeczniejsze życzenia.

Aby Babcia i Dziadunio w zdrowiu długo żyli.

Aby uśmiech dla nas mieli w każdej wolnej chwili.

Dziadkowie nagrodzili wszystkich uczniów gromkimi brawami i wyrazami uznania. Następnie zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Przy kawie i ciastku mogli podzielić się wrażeniami ze spotkania i powspominać dawne czasy. Było wiele wzruszeń i śmiechu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego dnia, tak pełnego wrażeń: Rodzicom za ufundowanie pączków, przygotowanie poczęstunku i obsługę imprezy dla Dziadków oraz Sołtysowi Krzysztofowi Balickiemu za ufundowanie poczęstunku dla Seniorów.
Pochwała za wzorową postawę należy się też uczniom klasy VI, którzy szczególnie zaangażowali się w techniczne przygotowanie Święta Babci i Dziadka.

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6340549535637758673″]

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz