Krzysztof „Diablo” Włodarczyk w naszej szkole

W dniach 1-3 czerwca 2016r. w naszej szkole odbywały się Dni Sportu połączone ze świętowaniem Dnia Dziecka.
Celem imprezy jest propagowanie wśród uczniów i rodziców aktywnego trybu życia i zdrowych nawyków żywieniowych. W tym roku, obok rozgrywek sportowych i różnego rodzaju konkursów, ze szczególnym zainteresowaniem uczniów spotkały się dwa wydarzenia.

Pierwszym z nich był wspólny aerobik na szkolnym boisku. W ćwiczeniach prowadzonych przez Adama Szostaka (instruktor w klubie FitAs) wzięli udział wszyscy uczniowie: od zerówki po klasę szóstą wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły. Przy głośnej muzyce udało nam się połączyć ćwiczenia ze świetną zabawą. Było intensywnie, tanecznie, ale przede wszystkim była to niezwykła dawka pozytywnej energii, która jeszcze długo unosiła się nie tylko na boisku.

Drugim wydarzeniem, które spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem uczniów było spotkanie z Krzysztofem Diablo Włodarczykiem.

To niezwykłe uczucie. Bardzo trudne do opisania słowami. Ogromna radość, satysfakcja, poczucie niesamowitego spełnienia… – tak o uzyskaniu tytułu mistrza opowiadał nam niezwykły gość.

Bokser – dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej w swojej karierze zawodowej stoczył 55 walk, z czego 51 zakończył zwycięsko. Podczas spotkania z uczniami opowiadał o tym, jak osiąga się tak imponujący sukces: Trzeba wiedzieć czego się chce i wytrwale do tego dążyć. Diablo mówił o tym, że treningi rozpoczął już w wieku sześciu lat, a potem ciężko i systematycznie pracował, by zdobyć mistrzowski pas. Najpierw sportowiec udzielił szóstoklasistkom wywiadu dotyczącego jego kariery, idoli i zainteresowań, a potem pytania mogła zadawać publiczność. Dowiedzieliśmy się m.in., że w diecie sportowca nie ma miejsca na chipsy i colę, a treningom Diablo poświęca ok. 6 godzin dziennie. Bokser mówił też o sposobach radzenia sobie ze stresem i z niepowodzeniami. Najważniejsze, to się nie poddawać – przekonywał młodych słuchaczy.

Na koniec każdy mógł uzyskać autograf i zrobić sobie zdjęcie z mistrzem. Z pewnością to spotkanie dla wielu uczestników stanie się inspiracją dla realizacji swoich marzeń, nie tylko sportowych.

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz