Dlaczego warto czytać książki?

16 września 2016 r. uczniowie klasy 4 i 5 naszej szkoły brali udział w wyjazdowej lekcji czytelniczej, która odbyła się w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Antoniego Pajdaka w Biskupicach. Bibliotekarka, Pani Nina, przygotowała dla dzieci zajęcia: Dlaczego warto czytać książki?Uczestnicy spotkania mogli podzielić się swoimi wrażeniami czytelniczymi oraz przeczytać fragmenty wybranych książek. Czytaliśmy m.in. fragment „Bardzo Fajnego Giganta”, który wzbudził ogromne zainteresowanie.

Z pewnością niektórzy sięgną po całą lekturę. Tym bardziej, że uczniowie znaleźli mnóstwo powodów, dla których warto sięgać po książki. Wspólnie doszli do wniosku, że nie czytać – to jest wstyd. Na zakończenie dzieci mogły wykazać się znajomością lektur, wyszukując w tekście przygotowanym przez Panią Ninę ukrytych tytułów. Poradzili sobie wspaniale!

 

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz