Zajęcia w Małopolskim Banku Spółdzielczym w Wieliczce

W roku szkolnym 2016/2017 Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Bodzanowie przystąpiła do programu SKO realizowanego pod patronatem Małopolskiego Banku Spółdzielczego w Wieliczce. Uczniowie mają swoje książeczki oszczędnościowe, przy pomocy których regularnie mogą dokonywać wpłat i wypłat ze swojego konta. W ten sposób uczą się systematycznie i skutecznie oszczędzać oraz rozsądnie dysponować swoimi pieniędzmi.

W ramach programu klasa I i klasa IV uczestniczyły również w zajęciach zorganizowanych przez MBS w Wieliczce. Lekcje prowadzone przez panią Marzenę Gądek-Piątek przybliżyły uczniom zasady działalności bankowej, ideę oszczędzania oraz mądrego dysponowania swoimi pieniędzmi. W ramach zajęć dzieci mogły samodzielnie zaplanować miesięczny budżet rodzinny, uwzględniając w nim wydatki niezbędne i te, z których można zrezygnować. Mogli też dowiedzieć się, jak wyglądają i do czego służą m.in. karty kredytowe oraz bankomat. Zajęcia okazały się niezwykle inspirujące.

Po lekcji w banku klasa IV, korzystając z pięknej jesiennej pogody, postanowiła zwiedzić Wieliczkę. Spacer rozpoczęliśmy od Rynku Górnego z trójwymiarowym malowidłem „Solny świat”. Następnie przeszliśmy obok Pałacu Przychockich w stronę Kopalni Soli i Szybu Daniłowicza, a stamtąd Aleją Jana Pawła II udaliśmy się na dziedziniec Zamku Żupnego. Dalej ruszyliśmy Plantami i mijając pomnik Adama Mickiewicza dotarliśmy na plac Tadeusza Kościuszki. Tutaj zrobiliśmy sobie przerwę na karmienie gołębi. Ostatnimi punktami na naszej trasie były Pałac Konopków i Trakt Solny.

 

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz