Pisk Białego Orła

Dzień 10 listopada był dla naszej społeczności uczniowskiej wprowadzeniem do przeżywania zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji odbyła się u nas uroczysta akademia przygotowana przez członków samorządu pod kierunkiem pań: Iwony Skalnej i Elżbiety Piekut. Uczniowie zaprezentowali krótki rys historyczny oraz złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą śmierć bohatera Klemensa Kozika. Następnym punktem programu było przedstawienie pt. ,, Pisk Białego Orła’’ w którym zaprezentowali się aktorzy teatru szkolnego ,,Horrorek’’ . W żywiołowy sposób opowiedzieli zebranym o problemach Polaków żyjących w czasach zaborów i ich walce o niepodległą Ojczyznę. Inscenizacja wzbogacona o pantomimę wyreżyserowaną przez uczennice klasy szóstej w symboliczny sposób ukazała problem rozbiorów Polski. Wiele emocji dostarczyły słuchającym pieśni patriotyczne wykonane przez Karolinę Buzałę, Magdę Sulimę, Marcysię Wandas i Klaudię Woźniak. Przedstawienie wzbudziło zainteresowanie publiczności i zostało nagrodzone gromkimi brawami.

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6353188373422066001″]

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz