Przegląd Piosenki Żołnierskiej

W piątek, 30 listopada, w naszej szkole odbył się Przegląd Piosenki Żołnierskiej. Impreza na stałe zagościła już w kalendarzu naszych uroczystości i co roku angażuje wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Uczniowie rzetelnie przygotowali swoje występy. Już od tygodni codziennie na korytarzu słychać było pieśni żołnierskie. W dniu imprezy można było wyczuć napięcie i stres u uczestników. Wszyscy byli bardzo podekscytowani, ponieważ na Przegląd zaproszono wielu gości. Przybyli do nas m.in. przedstawiciel naszego Patrona – major Dominik Łucek z Centrum Operacji Lądowych – Dowództwa Komponentu Lądowego w Krakowie oraz kpt. Krzysztof Kot. Przedstawicielami władz gminnych były Zastępca Wójta – Renata Gawlik oraz Kierownik GZOSiP – Agnieszka Fliśnika, a wśród publiczności nie mogło również zabraknąć sołtysa wsi Bodzanów – Krzysztofa Balickiego oraz Przewodniczącego Rady Rodziców – Mariusza Pazdana. Przywitaliśmy również wieloletniego przyjaciela i sponsora naszej szkoły – Jana Kota.

Każda klasa zaprezentowała wybrany utwór:

Odział przedszkolny – Piąty raz dojrzały

Klasa 1- Pałacyk Michla

Klasa 2 – Gdy Polska da nam rozkaz

Klasa 3 – Serce w plecaku

Klasa 4 – My, Pierwsza Brygada

Klasa 5 – Jesienny deszcz

Klasa 6 – Dziewczyna z granatem

Piosenkę przygotowali nawet najmłodsi uczniowie – oddział przedszkolny. Oni występowali jako pierwsi i zaprezentowali także bardzo ciekawy układ taneczny. Później wystąpiły pierwszaki pod batutą Pani Basi. Oni też zaprezentowali piosenkę z układem tanecznym. Następnie zaśpiewały i zatańczyły drugasy pod kierunkim Pani Eli. A po nich na scenę wkroczyły trzeciaki pod nadzorem Pani Kasi. Wszystkie klasy młodsze zaprezentowały wesołe piosenki, które zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez publiczność.
Starsze klasy z kolei sięgnęły po poważniejszy repertuar. Klasa czwarta rytmicznie maszerowała z hymnem Legionów na ustach, w klasie piątej trzy dziewczyny grały na instrumentach (wiolonczela, organy, gitara), akompaniując do smutnej opowieści o żołnierskim losie. Na koniec wystąpiła klasa szósta. Zaprezentowali piosenkę z filmu „Czas honoru” o powstańcach warszawskich. W trakcie swojego występu odegrali też krótką scenę wojenną.
Na zakończenie uczniom wręczono nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Dzieci otrzymały także słodkie upominki od kpt. Krzysztofa Kota oraz Jana Kota. Każda klasa zajęła pierwsze miejsce!
Wszystkim zaangażowanym w organizację i udział w Przeglądzie serdecznie dziękujemy! Zapraszam do obejrzenia galerii.

Jakub Mularz

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6361675622421898881″]

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz