Zbiórka makulatury i surowców wtórnych

Jedna tona zebranej makulatury pozwala ocalić 17 drzew, których wycięcie byłoby niezbędne do wytworzenia nowego papieru.

20 kwietnia, jak co roku, odbyła się w naszej szkole zbiórka makulatury, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii oraz puszek aluminiowych.
Celem akcji było zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów, wdrażanie uczniów i ich rodzin do ochrony środowiska poprzez pozyskiwanie surowców wtórnych. Niezmiernie cieszy fakt, iż do akcji włączyli się uczniowie wszystkich klas oraz ich rodzice.
W sumie uzbieraliśmy 2170 kg makulatury, 380 kg elektrośmieci, 40 kg baterii oraz 6 kg puszek aluminiowych. Najbardziej aktywne klasy uczestniczące w zbiórce to:

• klasa V – 515 kg makulatury, 126 kg ZSEE,
  • Klasa IV – 437 kg makulatury, 115 kg ZSEE
  • Klasa II – 176 kg makulatury, 69 kg ZSEE

Wszystkim biorącym udział w akcji bardzo dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej zbiórce.