Wizyta na lotnisku

W dniu 21 kwietnia klasy 5 i 6 wraz z wychowawcami udała się do Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Krakowie. Pod opieką pani przewodnik zapoznaliśmy się z pracą drugiego co do wielkości lotniska w Polsce, obsługującego rocznie ponad 4 miliony pasażerów. Podczas spaceru miedzy terminalem, punktem widokowym, stanowiskami kontroli bezpieczeństwa obserwowaliśmy prace służb lotniskowych i mogliśmy uczestniczyliśmy w codziennym życiu tego niezwykłego miejsca.

6 kwietnia 2017 roku dla uczniów klas trzeciej i czwartej naszej szkoły był dniem wyjazdu na wycieczkę. Jak wszyscy, przed jakąkolwiek atrakcją, nie mogliśmy się doczekać. Trzy pierwsze lekcje dłużyły się, ale wreszcie autokar pojawił się i o godz. 1130 ruszyliśmy… na Lotnisko im. Jana Pawła II w Balicach.

Na miejscu podjęli nas wyznaczeni pracownicy, którzy przekazali nam wiele ciekawych informacji na temat „funkcjonowania’’ lotniska.

Poznaliśmy drogę i „losy ‘’ bagażów i zwierząt, które chcielibyśmy zabrać w podróż samolotem. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób odbywa się kontrola osób przed startem, na czym polega praca specjalnych psów-pomocników w wykrywaniu np. narkotyków, broni czy podejrzanych osób.

Oprócz miejsc niezbędnych na lotnisku, znajduje się tutaj również lotniskowa kaplica.

Na koniec dostarczono nam najwięcej wrażeń. Na naszych oczach odbyły się loty samolotów pasażerskich – z tarasu widokowego obserwowaliśmy start i lądowanie potężnych maszyn.

Wycieczka była bardzo ciekawa i interesująca. Dowiedzieliśmy się wielu rzeczy, o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia.

Filip Jachimczak, kl. IV

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz