Wycieczka do Puszczy Niepołomickiej

10 maja 2017 klasy III i IV, odwiedziły Nadleśnictwo Niepołomice. Na początku pani w Izbie Leśnej zapoznała nas ze zwierzętami, które zamieszkują Puszczę. Były też konkursy, w których każdy mógł zdobyć nagrodę. Dla tych, którym nie udało się rozpoznać tropów zwierząt, opowiedzieć o ich zwyczajach lub odgadnąć, jakie zwierzę wydaje dany dźwięk były nagrody pocieszenia.

Po skończonych zajęciach pojechaliśmy do Puszczy Niepołomickiej na ognisko. Każdy mógł zjeść kiełbaskę z ogniska i pobawić się w terenie. Dowiedzieliśmy się wielu nowych informacji o leśnych zwierzętach, ptakach i roślinach. Było bardzo ciekawie i wesoło.

Magdalena Kot, kl.4

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Niepołomice za bezpłatne zajęcia i udostępnienie bazy na ognisko. Ciekawostki, których się dowiedzieliśmy, zostały nam przekazane w bardzo atrakcyjny sposób.

Bardzo dziękujemy również Panu Krzysztofowi Kotowi, który zorganizował dla nas zajęcia w Nadleśnictwie i okazał się niezwykle pomocny podczas pieczenia kiełbasek.

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6425244575542790497″]

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz