W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów – spotkanie z Policją

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. W dniu 21 września 2017 roku uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z panią policjantką Magdaleną Kęsek. Policjantka przypomniała uczniom zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Zaznaczyła jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi.

Ostatnia część spotkania przeznaczona była dla uczniów klas VI – VII. Pani policjantka wspólnie ze szkolnym pedagogiem panią mgr Beatą Frydel-Kołpanowicz poruszyła tematykę związaną z odpowiedzialnością karną, jaką mogą ponieść nieletni za swoje czyny, bezpieczeństwa w drodze do szkoły, w szkole oraz wszelkiego rodzaju zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnego zachowania, jak również profilaktykę uzależnień i szkodliwości społecznej.

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6470008915080649185″]

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz