Piłkarski październik…

Październik to miesiąc, w którym rozegrano kilka imprez piłkarskich na szczeblu gminnym i powiatowym. W rywalizacji brała też udział nasza szkoła, osiągając niemałe sukcesy. Zawody organizowane były na hali sportowej w Łazanach oraz na obiekcie sportowym Orlik w Przebieczanach.

Jako pierwsi do rywalizacji stanęli chłopcy. 17 października odbyły się zawody sportowe o Mistrzostwo Gminy Biskupice w piłce halowej. Na mistrzostwa zgłosiło się pięć drużyn, a gra prowadzona była systemem każdy z każdym. Drużyna z Bodzanowa jako pierwsza we wszystkich meczach wychodziła na prowadzenie, jednak z biegiem czasu musieli uznać wyższość kolegów z Biskupic – 1:3, Łazan 1:4 oraz Przebieczan – 1:3. Pewne zwycięstwo odnieśli z rówieśnikami ze Sławkowic 3:1, i ostatecznie zajęli IV miejsce w turnieju. Naszą gminę na zawodach powiatowych będzie reprezentowała szkoła z Biskupic. Gratulujemy !

Skład reprezentacji szkoły: Przemysław Jamrozy, Michał Kunc, Szymon Synowski, Wojciech Grzyb, Filip Jachimczak, Kacper Kosela, Kacper Kusina, Szymon Kwiecień, Oskar Ochoński, Paweł Smogór, Kamil Surlas

W dniu 19 października na boisku sportowym Orlik odbyły się gminne eliminacje do powiatowego etapu turnieju piłkarskiego Zpodwórka na stadion oPuchar Tymbarku. Zawody organizowane są przez Polski Związek Piłki Nożnej. Do rozgrywek zgłosiły się szkoły z Łazan, Trąbek i Bodzanowa, a drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych U10 iU12. W kategorii U10 nasza drużyna zwyciężyła ze szkołą w Trąbkach 2:1 i uległa szkole z Łazan 3:0. Naszych piłkarzy dzielnie wspierała jedyna zawodniczka turnieju Emilka Wąsik. Starsi chłopcy rozegrali jeden mecz, który decydował o awansie do następnego etapu rozgrywek. Wojciech Grzyb zdobywając przepiękną bramkę pietą rozpoczął zawziętą rywalizację. Niestety nie wystarczyło to do końcowego sukcesu. Piłkarze z Łazan szybko wyrównali, a w końcówce meczu strzelili dwie bramki, co skończyło się przegraną 1:3. Drużyny z Bodzanowa zajęły II miejsca, natomiast awans do rozgrywek powiatowych, wobu grupach wiekowych, zapewnili sobie uczniowie ze szkoły w Łazanach. Życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach !

Skład reprezentacji szkoły U10: Adam Włodarczyk, Kornel Paszek, Krzysztof Wajda, Kamil Pazdan, Michał Kojder, Oliwier Filipowicz, Wojciech Smogór, Antoni Krok, Emilia Wąsik

Skład reprezentacji szkoły U12: Wojciech Grzyb, Filip Jachimczak, Kacper Kosela, Kacper Kusina, Szymon Kwiecień, Oskar Ochoński, Paweł Smogór, Kamil Surlas, Nikodem Jachimczak

W sobotni poranek 21 października do rywalizacji piłkarskiej przystąpiły z kolei dziewczyny. Wstały wcześnie rano, aby rozegrać VII Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt. Turniej rozgrywany był na szczeblu powiatu wielickiego. Do zawodów zgłosiło się sześć drużyn ze szkół podstawowych i pięć z gimnazjum. Każdy z zespołów mógł mieć tylko sześć zawodniczek w składzie. Opiekun Gniewomir Kania prowadził jednocześnie drużynę z Bodzanowa oraz drużynę dziewczyn gimnazjalnych złożonych z absolwentek, które wcześniej uczył w innych szkołach. Nasze dziewczyny w poprzedniej edycji tych zawodów zajęły II miejsce i nie były stawiane w gronie faworytek. Tymczasem bodzanowska ekipa postanowiła zaprzeczyć teorii i sprawić niespodziankę rywalkom. Po losowaniu Bodzanów trafił do grupy eliminacyjnej z drużynami ze szkoły z Łazan. Dziewczyny pewnie wygrywając z Łazanami I 3:1 oraz Łazanami II 9:0 zajęły pierwsze miejsce w grupie i awansowały do półfinału zawodów. W kolejnym meczu czekała na nas nieznana i mocna drużyna z Koźmic Wielkich. Zmiana taktyki na obronną i szybkie wyprowadzanie kontrataków pozwoliły na strzelenie bramek i wygranie meczu 2:0. Jesteśmy w finale i gramy o zwycięstwo ze szkołą z Biskupic. Drużyna znana i wiemy, że nie będzie lekko. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania. Mimo wielkich finałowych emocji, zagrały drużynowo i bez błędów. Swojej świątyni za plecami dzielnie strzegła bramkarka Marcelina Wandas, natomiast dobra gra w ataku pozwoliła Zuzannie Mąder dwa razy oszukać przeciwniczki i doprowadzić do wygranej 2:0 i zwycięstwa w całym turnieju. Zuzia, strzelając we wszystkich meczach 13 bramek, zdobyła tytuł Króla Strzelców. Do Bodzanowa dziewczyny wracają ze. złotymi medalami, dyplomami i ogromna radością. Pan Gniewko przed finałem powiedział, że skoczy z radości pod sufit jak wygramy – nie dał rady… ale szóstki wpisał

Skład reprezentacji szkoły: Zuzanna Mąder, Emilia Grochot, Marcelina Wandas, Weronika Szwed, Emilia Włodarczyk, Emilia Wąsik

Drużyna z gimnazjum też ładnie grała. Dziewczyny wygrały ze Sławkowicami 4:0, zremisowały z Koźmicami Wielkimi 0:0 i przegrały z Gdowem 0:1 Zajmując III miejsce, z brązowym medalem, dyplomem i uśmiechem wracały do domów.

W poniedziałek 23 października, zamiast do sali lekcyjnej, jedziemy na kolejne zawody na halę do Łazan. Tym razem na Mistrzostwa Gminy Biskupice wpiłce halowej dziewcząt. Do drużyny dołącza Magdalena Kot oraz Magdalena Tańcula.

Na mistrzostwa zgłasza się pięć drużyn, gra prowadzona jest systemem każdy z każdym. Dziewczęta znowu stają na wysokości zadania. W pierwszym meczu bezbramkowo remisują z połączoną i wzmocnioną drużyną z Łazan. W drugim meczu nie udaje się rewanż ekipie z Biskupic za sobotni finał, ponownie wygrywamy, tym razem 2:1. W następnym meczu Bodzanów aplikuje siedem bramek drużynie z Trąbek, a Panu Gniewkowi jest trochę szkoda, że tak dużo, bo to jego poprzednie podopieczne. Ostatni mecz to emocje i walka o wszystko, żadna z drużyn przez większość czasu nie jest w stanie przechylić zwycięstwa na swoją korzyść. Z tej potyczki niestety, skromnie bo 1:0, ale zwycięsko wychodzą dziewczyny z Przebieczan i to one będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych. Gratulujemy !
Nasza drużyna zajmuje zasłużone II miejsce. Król strzelców? Zuzanna Mąder

Skład reprezentacji szkoły: Zuzanna Mąder, Emilia Grochot, Marcelina Wandas, Weronika Szwed, Emilia Włodarczyk, Emilia Wąsik, Magdalena Tańcula, Magdalena Kot

Tym samym kończy się szkolna przygoda z piłką nożna, rywalizacja w tej dyscyplinie zostanie wznowiona na wiosnę. Jeżeli aura pogodowa pozwoli, zaczynamy przygotowywania do kolejnych zawodów, tym razem z koszykówki.

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6481116032059703521″]

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz