Dzień Pluszowego Misia

W piątek w naszej szkole celebrowaliśmy Dzień Pluszowego Misia, który oficjalnie obchodzony jest 25 listopada. Tego dnia uczniowie zaprosili do ławek swoich pluszowych przyjaciół. Ale co to właściwie jest Dzień Pluszowego Misia? Otóż jest to dzień, który w naszej szkole świętujemy od niedawna. Wówczas przychodzimy ze swoimi maskotkami i uczestniczymy w wielu fantastycznych atrakcjach.

W tym roku pełno było wszędzie zabawy, śpiewu i tańca. Obyła się dyskoteka dla młodszych i starszych klas. Nasi DJ’ e (Kuba i Szymon) znakomicie dobierali piosenki, a Emilka z Zuzką, Blanką i pluszowym misiem Hubertem zaangażowały do zabawy wszystkich, także nauczycieli.

Ponadto młodsze dzieci mogły przedstawić swoich pluszowych przyjaciół kolegom z klasy, pokolorować różne misie i zapoznać się z różnymi misiowymi bohaterami: literackimi i filmowymi.

W starszych klasach bohaterem Dnia Pluszowego Misia został Wojtek – niedźwiedź, który poszedł na wojnę. Dzieci poznały historię tej oryginalnej postaci, która jako żołnierz jest przecież patronem naszej szkoły. Zainteresowanych losami niezwykłego misia zapraszamy do biblioteki po książkę Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek”.

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6496329822861041457″]

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz