Finał akcji ,,Poratuj Ciapka przed zimą”

W miesiącu listopadzie sekcja charytatywna Samorządu Szkolnego prowadziła akcję mającą na celu pomoc Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Nasi uczniowie – przedstawiciele samorządu, systematycznie zachęcali całą społeczność szkolną do przynoszenia wszystkiego, co w tym trudnym, zimowym czasie może przydać się zwierzakom. Gromadzili koce, legowiska, zabawki, smycze. Zbierali też drobne datki na zakup niezbędnej karmy dla psów i kotów. Niedawno grupa odwiedziła Schronisko przy ul. Rybnej i przekazała jego pracownikom wszystko, co udało się zebrać. Dzieci zwiedziły to miejsce , co sprawiło im wiele radości i satysfakcji, gdyż przekonały się, jak bardzo ta pomoc jest potrzebna. Nie obyło się też bez łez wzruszenia – wróciły wspomnienia związane z naszymi pupilami. Nie mogliśmy dać zwierzakom domu, którego tak bardzo potrzebują, ale przyczyniliśmy się do tego, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat Wielkiego Serca, a to dla nas nie byle jaki powód do dumy.

Wszystkim Ofiarodawcom, którzy wsparli tę akcję Serdecznie Dziękujemy! Dziękujemy również naszym młodym wolontariuszom: Karolince, Marcysi, Klaudii, Melanii, Zuzi, Szymonowi, Emilce i Olivierowi z klasy szóstej. Zaś szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę Pani Moniki Grochot, która wraz z nami dostarczyła dary na miejsce i poświęciła nam swój czas.

Opiekun SU Elżbieta Piekut

 

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6496330277771461585″]

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz