Bodzanów odpalił…

Brak sali gimnastycznej nie sprzyja osiąganiu wysokich wyników w sporcie zespołowym, ale gdy tylko pogoda pozwoli i wyjdziemy na boiska, bodzanowscy sportowcy pokazują charakter. Z dzisiejszych zawodów – biegi drużynowe – nasi uczniowie wrócili z tarczą. Biegi odbywały się na obiekcie Areny Wielickiej, na dystansie 800m dla chłopców i 600m dla dziewcząt.

Na podium stanęły wszystkie nasze reprezentacje. Chłopcy z rocznika 2005/6 wywalczyli II miejsce, nieznaczne ulegając kolegom z Przebieczan. W tej samej kategorii dziewczęta wybiegały brąz.

W kategorii dzieci z rocznika 2007/8 chłopcy również ukończyli na najniższym miejscu na podium, zdobywając III miejsce. Jednak najwięcej emocji było podczas biegu najmłodszych dziewczyn. Magdalena Tańcula, Anna Lebiest oraz Agata Balicka, która dostała pierwszy raz szansę reprezentowania szkoły, pobiegły na bardzo wysokim poziomie. Dziewczyny utrzymywały się w czołówce stawki, dzielnie odpierając ataki, zostawiły rywalki daleko za plecami. Na początku biegu znacznie z tyłu została Madzia Kot. Ale gdzie wuefista nie może… tam Kota pośle. W długo trenowanym w szkole i ustalonym przed startem momencie Magdalena odpaliła rakietę! Jak tyczki slalomowe mijała pozostałe zawodniczki, a nawet dogoniła koleżanki z drużyny. Zajmując ostatecznie indywidualnie VI miejsce, dopełniła formalności i dzięki temu nasze najmłodsze dziewczyny, wygrywając etap gminny, będą reprezentować Bodzanów i Gminę Biskupice w zawodach powiatowych. Biegi powiatowe odbędą się 24 kwietnia w Parku Wielickim przy Solnym Mieście.

Serdecznie gratuluję wszystkim zawodnikom zaangażowania i wyciągnięcia wniosków z lekcji o racjonalnym gospodarowaniu energii i sił podczas biegów długodystansowych.

Reprezentacja szkoły:

  • Rocznik: 2007/8: Magdalena Kot, Magdalena Tańcula, Anna Lebiest, Agata Balicka, Antoni Wajda, Nikodem Jachimczak, Wojciech Smogór, Michał Zieliński
  • Rocznik: 2005/6: Zuzanna Mąder, Emilia Grochot, Emilia Włodarczyk, Marcelina Wandas, Kacper Kusina, Kacper Kosela, Kamil Surlas, Oskar Ochoński

Gniewomir Kania

Więcej zdjęć można znaleźć na stronie gminy Biskupice: https://www.biskupice.pl/aktualnosci/wiosenne-druzynowe-biegi-przelajowe-2.html

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz