Podpisano umowę na budowę sali gimnastycznej w Bodzanowie

Wójt Gminy Biskupice – Henryk Gawor podpisał umowę z zarządem firmy, która będzie budować salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Bodzanowie.

Plac budowy został już przekazany wykonawcy – firmie MATEO Przedsiębiorstwo Budowlane Usługowo – Handlowe Józef Frimuga z Tarnowa. Prace ruszą na dniach i potrwać mają do kwietnia 2020 roku.

Na nowy budynek najbardziej czekają uczniowie podstawówki, choć obiekt ma służyć wszystkim mieszkańcom. W szkole do tej pory nie było sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia. W najbliższym czasie ma się to zmienić.

W 2020 roku do dyspozycji uczniów przekazana zostanie profesjonalna sala wielofunkcyjna wyposażona w boiska do gry w piłkę: nożną, koszykową oraz siatkową. Nie zapomniano również o widowni. Projekt przewiduje montaż 80 rozkładanych miejsc. Całkowita powierzchnia użytkowa sali wyniesie 837,77 m2.

Inwestycja usytuowana zostanie od strony północnej istniejącego budynku szkoły. Sala wyposażona w zaplecze socjalno – techniczne połączona zostanie z budynkiem szkoły przewiązką. Jak podaje projekt w ramach zaplecza sali gimnastycznej projektuje się pomieszczenia sanitarne i techniczne takie jak: szatnie dla dziewcząt i chłopców wraz z pomieszczeniami natrysków i ubikacjami, magazyn sprzętu sportowego , pokój dla trenera z zapleczem sanitarnym, kotłownię. Od południowej strony sali gimnastycznej zaprojektowano pomieszczenia dla biblioteki szkolnej. Hala sportowa wraz z zapleczem wyposażona będzie w instalacje sanitarne i centralnego ogrzewania z kotłem gazowym. Przed budynkiem powstanie utwardzony parking wyposażony w 23 miejsca postojowe w tym 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Tekst i zdjęcie ze strony biskupice.pl

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz