Obchody 100-lecia Niepodległości

W naszej szkole obchody tej ważnej dla nas wszystkich rocznicy, przypadły na dzień 7 października i zostały przygotowane wspólnie przez naszą Szkołę i Stowarzyszenie „Bodzanowianka”. Wiele osób zastanawiało się, czemu akurat w ten dzień, skoro Święto Niepodległości obchodzimy 11 listopada. Powodów było wiele. Przede wszystkim, to właśnie 7 października 1918 roku Rada Regencyjna w odezwie „Do Narodu Polskiego” zapowiedziała niepodległość Polski, i to od tego dnia zaczyna się proces formowania rządu i przejmowania władzy od zaborców. (Więcej na ten temat można przeczytać tutaj i tutaj).

Nasze świętowanie rozpoczęło się Mszą Św. w kościele parafialnym w Bodzanowie. Następnie, prowadzeni przez orkiestrę z Biskupic wraz z pocztami sztandarowymi z naszej szkoły i strażaków OSP z Bodzanowa i ze Słomiroga, przeszliśmy do szkoły, gdzie miała miejsce złożenie hołdu pod tablicą upamiętniającą tragiczną śmierć porucznika Klemensa Kozika oraz część artystyczna przygotowana przez Stowarzyszenie „Bodzanowianka” i p. Elę Piekut oraz p. Anetę Stanak wraz z uczniami naszej szkoły. W trakcie wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych można było też spróbować pysznej grochówki i ciast.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczcili z nami ten wielki Jubileusz naszej Ojczyzny.

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6612258199355890753″]

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz