Wycieczka rowerowa do Staniątek i Puszczy Niepołomickiej

10 października 2018r. klasa 6 wraz z panią Anetą i panem Gniewomirem wybrała się na długo oczekiwaną wycieczkę rowerową. Wcześniej kilkakrotnie przekładaliśmy termin wyjazdu ze względu na jesienną aurę. Tym razem pogoda nas nie zawiodła. Wyruszyliśmy w porannej
mgle, ale, zanim dotarliśmy do pierwszego postoju, słońce już jechało z nami. Zbiórka, połączona z pogadanką na temat bezpiecznej i prawidłowej jazdy, odbyła się na szkolnym placu zabaw. Następnie, wyposażeni w kaski i kamizelki odblaskowe, wyruszyliśmy w trasę. Pierwsza przygoda spotkała nas już 2 km dalej, gdy jednej z dziewcząt pękła opona. Na szczęście Kacper uratował sytuację i pożyczył jej swój rower, a sam wykorzystał pojazd starszego brata. Pierwszym przystankiem na trasie było Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach. Siostra już czekała na nas, by opowiedzieć nam historię klasztoru i oprowadzić nas po kościele, muzeum i ogrodzie. Byliśmy ciekawi, co się kryje za murami ponad osiemsetletniego opactwa. Wśród niezwykłych opowieści siostry znalazły się i takie, które mówiły o wizytach sławnych osób w Staniątkach, m.in. Władysława Jagiełły czy Karola Wojtyły. Dowiedzieliśmy się też, jak wygląda współczesne życie sióstr,
realizujących regułę ora et labora. Pomodliliśmy się, odwiedziliśmy ogród klasztorny i pojechaliśmy dalej. Niektórzy spróbowali słynnych pysznych pomidorów z ogrodowych szklarni sióstr. Następnie Drogą Królewską przez puszczę dotarliśmy do centrum Niepołomic. Tutaj mieliśmy czas na regenerację sił i coś pysznego dla wzmocnienia przed powrotem. Po 40 minutach przyszła pora, aby wracać do Bodzanowa. Mimo przeszkód, dotarliśmy do szkoły zmęczeni, ale szczęśliwi i radośni ! ☺

Julia Marczak, kl.6
Aneta Stanak

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6612264620235270241″]

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz