Savoir vivre wobec niepełnosprawnych

W piątek 23 listopada  naszej szkole uczestniczyliśmy w warsztatach „Savoir vivre wobec niepełnosprawnych” prowadzonych przez wolontariuszy z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie.

Dwie Gabrysie i Maciek uczyli nas jak można pomagać osobom, które zmagają się z różnymi formami niepełnosprawności. Mogliśmy się też próbować się wczuć w sytuacje np. osoby niewidomej czy poruszającej się na wózku inwalidzkim, a przy okazji prowadzący podpowiadali jak możemy im pomóc np. jak pokonać próg w drzwiach wózkiem, albo jak prowadzić osobę niewidomą, aby się nie przewróciła i czuła się swobodnie. Mieliśmy też możliwość nauczyć się kilku słów i alfabetu w języku miganym.

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6628084480474823281″]

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz