Dzień liczby π


„Podziwu godna liczba Pi / trzy koma jeden cztery jeden. / Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe, / pięć dziewięć dwaponieważ nigdy się nie kończy. / Nie pozwala się objąć sześć pięć trzy pięć spojrzeniem / osiem dziewięć obliczeniem / siedem dziewięć wyobraźnią, / a nawet trzy dwa trzy osiem żartem, czyli porównaniem / cztery sześć do czegokolwiek / dwa sześć cztery trzy na świecie […]”.

Wisława Szymborska Liczba Pi (fragment)

14 marca świętowaliśmy dzień liczby Pi. Z tej okazji klasa 7 przygotowała zagadki matematyczne, które zostały rozwieszone na terenie szkoły. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zadań przygotowanych przez kolegów i koleżanki z klasy 7. Uczestnicy zabawy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

[cws_gpp_images_by_albumid_gp id=’AGZ8_0ERyhxsP3JTwXU3ozJ_KGqA2FpG6mPgJaA7V9_vN9LJ_qH5kwJB-4edQYUTT6FhKBAJ9ZOW’ crop=1 row_height=200 theme=’grid’ show_title=0]

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz