Zielona szkoła – klasy 7 i 8

W dniach 12-17.05 2019 klasy 7 i 8 wraz z wychowawcami odbyły podróż do malowniczych Piechowic, miejscowości przy granicy z Czechami. Podróż rozpoczęliśmy od nocnego przejazdu PKP.

W pierwszy dzień po zakwaterowaniu i zjedzeniu obiadu wyruszyliśmy na spacer do Wodospadu Szklarki. Trasa biegła przez malowniczy Karkonoski Park Narodowy.

We wtorek odwiedziliśmy stolicę naszych sąsiadów. Przed przyjazdem do Pragi wstąpiliśmy do sklepu gdzie niektórzy uczniowie zrobili zapasy Kofoli. Po dotarciu na miejsce okazało się, że Praga jest urokliwym i pełnym niespodzianek miejscem, do którego większość z nas na pewno kiedyś wróci. W stolicy Republiki Czeskiej zwiedzaliśmy Zamek Praski, Katedrę św. Wita, Rynek Starego miasta oraz Most Karola.Zrobiliśmy mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Po powrocie do naszego ośrodka „Uroczysko” odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz lekcja astronomii. Wieczorem zrobiliśmy niespodziankę urodzinową dla naszego kolegi Huberta, który skończył 15 lat.

Trzeciego dnia wycieczki braliśmy udział w grze terenowej z odszukaniem punktów w mieście Piechowice. Mieliśmy również zawody w paintballu. Po obiedzie odwiedziliśmy hutę szkła Julia, gdzie każdy mógł zrobić swoja własną prace.

Następnego dnia po raz drugi odwiedziliśmy naszych sąsiadów z Czech. Zwiedzaliśmy Skalne Miasto w miejscowości Adrspach. Skały zrobiły na wszystkich niesamowite wrażenie a słoneczna pogoda jeszcze bardziej podkreśliła piękno tego miejsca. Wieczorem odbyła się dyskoteka z koleżankami i kolegami z innej wycieczki.

W piątek, niestety nasza wycieczka dobiegła końca, ale uważam że każdy zapamięta ją na długo.

Zuzia kl 8

61754577_346873262644245_8267475839055036416_n

Zdjęcie 2 z 426

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz