Wycieczka rowerowa klasy VI do Niepołomic

W piątek o 8:15, my, (czyli klasa 6) spotkaliśmy się razem z naszymi rowerami pod szkoła, bu wyruszyć na wycieczkę. Naszym celem było odwiedzenie klasztoru w Staniątkach, a następnie lody na rynku w Niepołomicach. Przy starcie przydarzyła nam się mała awaria roweru. Na szczęście udało się znaleźć wyjście z sytuacji i kontynuowaliśmy naszą podróż.

W klasztorze benedyktynek, siostra zakonna opowiedziała nam co nieco o tym niezwykłym miejscu, a my z zaciekawieniem jej słuchaliśmy.Trzy lata temu obchodził swoje 800-ne urodziny! Po krótkiej lekcji historii i odpoczynku pojechaliśmy zjeść lody na rynku niepołomickim. W drodze powrotnej wstąpiliśmy zobaczyć stadion.

Wszyscy byliśmy bardzo zmęczeni, a tę wycieczkę na pewno zapamiętamy na długo.:)

Kornela Cencora

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz