Jesienna wycieczka kl. 8 do Ogrodu Doświadczeń i Muzeum Inżynierii Miejskiej

Uczniowie klasy 8 wraz z wychowawcą udali się do Ogrodu Doświadczeń im. S. Lema w Krakowie oraz do Muzeum Inżynierii Miejskiej. Słoneczny, jesienny, piątkowy dzień był gwarancją dobrej zabawy i nauki podczas wizyty w plenerowym ogrodzie doświadczeń, gdzie uczniowie zgłębiali wiedzę z optyki, akustyki, mechaniki i innych dziedzin fizyki w bardzo przystępnej formie – wykonując doświadczenia i obserwacje.

Kolejnym, ciekawym punktem było zwiedzanie wystawy w Muzeum Inżynierii Miejskiej – „Uwaga – nieprzyjaciel podsłuchuje – kryptografia wczoraj i dziś”. Na wystawie zaprezentowano historię urządzeń wykorzystywanych do przesyłania tajnych informacji. Można było obejrzeć zabytkowe sprzęty telekomunikacyjne (telegraficzne, telefoniczne, radiowe), z których korzystało między innymi wojsko, wywiad czy demokratyczna opozycja. Te właśnie urządzenia niejednokrotnie zmieniały bieg historii!

Ostatnim etapem tego naukowego wyjazdu były warsztaty „Tam i z powrotem” –gdzie uczniowie poznawali tajniki wahadła matematycznego.

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz