„Róża Polska” – Akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości.

W 101 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości cofnęliśmy się w czasie, aby zajrzeć na chwilę do Bronowic Małych, gdzie wielki poeta, dramaturg i malarz w jednej osobie – Stanisław Wyspiański wraz z małżonką Teodorą wybierają się na ślub swojego przyjaciela, Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną. Podczas hucznego przyjęcia, wsparty o futrynę drzwi, będzie wyobrażał sobie Chochoły – symbol uśpienia narodu, będzie marzył o jego przebudzeniu i dążeniu do niepodległości, co zaowocuje w przyszłości napisaniem dramatu ,,Wesele. I jak wtedy- zagrał nam Złoty Róg, a to za sprawą aktorów szkolnego teatru, którzy po długiej przerwie wrócili na scenę, prezentując przedstawienie ,,Róża Polska” wg scenariusza Adama Szafrańca.

Społeczność szkolna pamiętała również w tym dniu o naszym bohaterze, Klemensie Koziku, zapalając symboliczny znicz pod tablicą pamięci o jego wkładzie w to, że dziś jesteśmy wolnym, niepodległym krajem.

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz