Szkoła w trakcie zmian

Rok szkolny 2019/2020 to dla naszej placówki niezwykle intensywny okres.

Przede wszystkim w lata dwudzieste XXI wieku wkraczamy z realizacją ogromnego, a tak długo oczekiwanego projektu, jakim jest nowa sala gimnastyczna.

To wyzwanie cała społeczność szkolna podjęła z entuzjazmem i wszyscy wytrwale pracują na to, by zakończyło się sukcesem. Bo chociaż samą budowę obiektu, dzięki staraniom władz gminnych w pozyskanie potrzebnych środków finansowych, rozpoczęto 16 lipca 2019r., to przecież naszą nową salę budują nie tylko murarze. W realizację tego zadania, zanim odważny pomysł przerodził się w działanie, poprzedziło zaangażowanie bardzo wielu osób.

Dzisiaj śmiało możemy powiedzieć, że każdy od września dokłada swoją cegiełkę: uczniowie, którzy muszą ćwiczyć na korytarzu i pan Gniewomir, który musi te ćwiczenia na korytarzu organizować; pozostali uczniowie, którym bardzo trudno skoncentrować się w salach, gdy z korytarza dochodzą dźwięki zaciętej rywalizacji w tenisie stołowym i nauczyciele, którzy mimo tych dźwięków muszą jednak utrzymać koncentrację uczniów siedzących w ławkach; aktorzy teatrzyku Horrorek, którzy musieli swoje magiczne Jasełka wystawić na korytarzu i pani Ela, która musiała tak zorganizować przestrzeń, aby stworzyć niezwykłą scenę dla swoich aktorów, miejsce na kulisy i jeszcze pomieścić wdzięczną publiczność. Zapomniałabym o dzielnych drugoklasistach, którzy przez ponad trzy miesiące uczyli się w gabinecie pani Dyrektor i o pani sekretarce, która w tym czasie znalazła w sekretariacie miejsce na ów gabinet, pokoik nauczycielski, trochę kuchni i jeszcze przy tym wszystkim każdego witała uśmiechem. A biblioteka?! A kantorek na sprzęt sportowy?! A jadalnia?! A parking, na którym o miejsce postojowe trzeba walczyć jak w galerii podczas świątecznych wyprzedaży?!!!  Mogłabym tak wyliczać bez końca. Ale to wszystko nic! Doskonale radzimy sobie ze wszystkimi przeciwnościami i utrudnieniami, bo wiemy, że gra jest warta świeczki. Częściowo nasz wysiłek został już nagrodzony. 6 grudnia 2019r. w prezencie mikołajowym otrzymaliśmy zakończenie pierwszego etapu budowy. Drugoklasiści dostali piękną salę (a tym samym pani Dyrektor odzyskała swoje miejsce pracy i może znowu wzywać na dywanik :), powstała nowa jadalnia z zapleczem kuchennym, a nauczyciele odzyskali swoją bazę. Znalazło się nawet miejsce na książki, chociaż nie jest to jeszcze biblioteka naszych marzeń.

Ciągle jednak trwają prace przy drugim etapie, a tego oczekujemy z jeszcze większą niecierpliwością. Sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia ma powstać do kwietnia 2020r. Postępy na placu budowy widać codziennie i sprawiają nam one bardzo dużo radości. Dlatego w nowym roku nie poddajemy się, zaciskamy dalej zęby i wytrwale pracujemy. Bo wiemy, że warto!

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz