Cóż to za święto dzisiaj radosne…

W 2021 roku mija 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.  Z tej okazji uczniowie naszej szkoły, pod opieką Pani Elżbiety Piekut, Pana Piotra Kwiatkowskiego i Pana Gniewomira Kani, przygotowali dla Państwa uroczysty apel. Upamiętnia on to wielkie wydarzenie, tak trwale zapisane w historii naszej Ojczyzny.

Święto Narodowe Trzeciego Maja – dzień niezwykły… Jak wspomniano w widowisku: i choć co roku taki sam, lecz wciąż jak gdyby nowy… W szczególnym dla nas okresie, jakim jest walka z pandemią, rzeczy dotąd zwyczajne nabierają dla nas nowego znaczenia. Stanęliśmy przed sprawdzianem wartości, o których nie myśleliśmy na co dzień. Chcielibyśmy, aby to widowisko, które o nich przypomina, skłoniło nas do refleksji. Patriotyzm, wolność, prawda, mądrość, miłość… – słowa, niosące ze sobą tak wiele treści. Tak patetyczne, tak wielkie,  a przecież tak mocno obecne w naszym codziennym życiu. Potrzebne są nam dni, które będą przypominać nam o tym, co ważne, mądre, dobre… Święto Konstytucji 3 maja jest właśnie jednym z takich dni. Dlatego zapraszamy Państwa do wspólnego przeżywania tej rocznicy. I pamiętajmy:

„Wolność – to nie cel, lecz szansa, by
spełnić najpiękniejsze sny, marzenia”