Wyprawka dla pierwszaka

Drodzy Rodzice

Chciałabym, żeby szkolną wyprawkę skompletowali Państwo razem z dzieckiem. Dzięki temu będzie ono uczestniczyło w przygotowaniach do szkoły i lepiej się z nią oswoi. Myślę też, że dużo przyjemniej będzie mu wyciągać w szkole rzeczy, które samo wybrało. Łatwiej też rozpozna swoje rzeczy wśród innych bardzo podobnych. Tak skompletowana wyprawka utwierdzi Państwa w przekonaniu, że są Państwo lepiej przygotowani do wrześniowych zmian w Waszym życiu.

Przy kompletowaniu szkolnej wyprawki proszę zwrócić uwagę na jakość produktów. Przez kilkadziesiąt lat tworzenia z dziećmi różnych kreatywnych zabaw, wiem, że kredki nie są równe kredkom, więc przy kompletowaniu szkolnej wyprawki zadbajcie proszę o to, żeby te produkty były dobrej jakości. Lepiej kupić jeden dobry komplet, który wystarczy na lata, niż wyrzucać pieniądze na kredki, które wciąż się łamią lub po prostu ciężko się nimi rysuje.

Uczniowie otrzymają w szkole komplety darmowych podręczników oraz ćwiczeń. Rodzice muszą zakupić jedynie podręcznik i ćwiczenia do religii, jeśli dziecko na nią uczęszcza. Dla ucznia pierwszej klasy zdecydowanie warto wybrać cienkie zeszyty, najlepiej 16 kartkowe. Potrzebne będą zeszyty w linie i w kratkę. Zeszyty w linię koniecznie powinny mieć linie dwukolorowe. Wszystkie zeszyty i książki należy podpisać.

Na zajęcia wychowania fizycznego dzieci będą potrzebować krótkich spodenek w kolorze czarnym lub granatowym i białą koszulkę. Warto mieć przynajmniej 2 takie komplety, gdyż zajęcia te odbywają się trzy razy w tygodniu. Ważne jest, by obuwie miało gumową podeszwę. Najlepiej, by były to trampki o białej podeszwie.

Wyprawka dla pierwszoklasisty – lista niezbędnych rzeczy:

 • zeszyty w cienką linię – 16 kartkowe (z kolorowymi liniami),
 • zeszyty w kratkę – 16 kartkowe,
 • plecak/tornister,
 • śniadaniówka + bidon,
 • piórnik,
 • 3 miękkie ołówki,
 • temperówka z pojemnikiem,
 • gumka,
 • pióro,
 • 2 kleje w sztyfcie,
 • nożyczki z zaokrąglonymi końcami,
 • linijka i ekierka,
 • kredki ołówkowe i świecowe,
 • farby plakatowe i akwarelowe + min. 3 pędzle o różnej grubości,
 • kubek na wodę do farb,
 • mazaki,
 • taśma klejąca – mała
 • blok rysunkowy biały i kolorowy (po 2 sztuki),
 • blok techniczny biały i kolorowy (po 2 sztuki),
 • papier kolorowy (wycinanki),
 • bibuła kolorowa – kilka kolorów,
 • plastelina (duże opakowanie),
 • min. 2 teczki z gumką (na prace plastyczne),
 • strój gimnastyczny (granatowe spodenki, biała koszulka, buty sportowe najlepiej na białej podeszwie, dres na chłodniejsze dni, skarpetki, worek),
 • obuwie na zmianę + worek,
 • strój galowy: granatowe (czarne) spodnie/spódniczka, biała koszula (bluzka) na rozpoczęcie roku.

Wyprawka do druku

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz