Ślubowanie Pierwszaków

W dniu 13 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klasy I.

W uroczystości brali udział uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą Panią Barbarą Brachowicz, Dyrektor szkoły Grażyna Skóra, Wójt Gminy Biskupice Renata Gawlik, Kierownik GZOS Agnieszka Fliśnik, Przewodnicząca Rady Rodziców Marzena Derewicka, rodzice, a także uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Bodzanowie.

Na początku uroczystości odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klas VI i klasy pierwszej. Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

Na pamiątkę tego uroczystego dnia uczniowie otrzymali  pamiątkowe dyplomy, upominek od rodziców i legitymacje szkolne. Pani Dyrektor oraz Pani Wójt życzyły pasowanym uczniom wielu sukcesów w nauce, nowych przyjaźni, rozwijania nowych umiejętności i poszerzania swoich zainteresowań.

Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców.

https://biskupice.pl/1080/1/slubowanie-pierwszoklasistow-w-bodzanowie.html

 

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz