Kartka z kalendarza zawodów

Październik i listopad to mały maraton zawodów sportowych, organizowanych w ramach Igrzysk Dzieci (klasy 4-6) oraz Igrzysk Młodzieży (klasy 7 i 8). W pierwszej kolejności do rywalizacji przystąpiły młodsze dziewczęta, które po wygraniu gminnego halowego turnieju piłki nożnej, reprezentowały Gminę Biskupice w zawodach powiatowych. Nasze dziewczyny dzielenie walczyły, ale nie miały szans przebicia się z dużymi szkołami z Wieliczki czy Niepołomic, ostatecznie swoją piłkarską przygodę zakończyły na V miejscu w powiecie. Starsze dziewczyny w gminnej rywalizacji zajęły II miejsce, piłkarki przegrały ze szkołą w Łazanach 0:4 oraz wygrały z rówieśniczkami z Biskupic 2:0.
W następnej kolejności do rywalizacji w gminnej halowej piłce nożnej przystąpili młodsi i starsi piłkarze.
W kategorii Igrzysk Dzieci, chłopcy również dzielnie walczyli. Po bardzo wyrównanych meczach, skromnych przegranych ze szkołą z Łazan oraz Biskupic po 0:1, pewnej wygranej z rówieśnikami z Trąbek 5:0, do Bodzanowa przywieźli dyplom z III miejscem.
Natomiast w kategorii chłopców starszych nasza drużyna doznała tylko jednej porażki. Przegrany mecz 0:1 ze szkołą w Trąbkach pozbawił naszych chłopaków możliwości wygrania turnieju gminnego. W pozostałych meczach Bodzanów remisuje z Przebieczanami 0:0 oraz wygrywa z Łazanami 6:0, Biskupicami 2:0 oraz Sławkowicami 3:1. Chłopcy do szkoły przywożą dyplom i II msc na podium.
Najbardziej wyczekiwana piłkarska rywalizacja powróci na wiosnę, będziemy grali turniej Orlika na obiekcie sportowym w Przebieczanach.

Kolejne zmagania sportowe to turniej koszykówki 3×3. Szybka, dynamiczna i jeszcze mało znana dyscyplina sportowa. Do zawodów zgłosiły się wszystkie szkolne reprezentacje z gminy Biskupice. Nasi młodzi sportowcy również pokazali się z bardzo dobrej strony, na co wskazują wysokie osiągnięcia. Młodsze dziewczyny zajmują IV miejsce, starsze dziewczęta II miejsce, młodsi chłopcy II miejsce, natomiast chłopcy z kategorii Igrzysk Młodzieży w emocjonującym finale pokonują kolegów z Biskupic jednym koszem, i wygrywają gminny turniej koszykówki 3×3. Szkoła z Bodzanowa w kolejnej dyscyplinie reprezentuje gminę Biskupice w zawodach powiatowych, które odbywają się w szkole PCKZiU w Wieliczce. Z etapu powiatowego przywozimy dyplom i IV miejsce.

Jeszcze w listopadzie odbędą się kolejne gminne zawody. Zagramy w siatkówkę ( Igrzyska Młodzieży) oraz tenisa stołowego ( Igrzyska Młodzieży). Szkolne eliminacje wygrali: Krzysztof Wajda, Wojciech Smogór oraz Patryk Czaja. Nasi reprezentanci będą rywalizować indywidualnie oraz drużynowo.
Trzymajmy mocno kciuki za chłopaków!

Gniewomir Kania

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz