Dzień Ziemi 2023

Światowy Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej  oraz inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie.

Aby o tym pamiętać uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w tegorocznych obchodach Święta Ziemi. Młodsi uczniowie wykonywali rozmaite maski dzikich zwierząt, pamiętając przy tym o odpowiednim ubiorze cechującym wybrane zwierzątko. Starsi zaś tworzyli „ekosystemy w słoiku” czyli kompozycje roślinne, które zachwycały pomysłowością i starannym wykonaniem. Ponadto wszyscy nasi wychowankowie projektowali i wykonywali ekologiczne zawieszki na drzwi zdobione symbolami ekologicznymi, a także rozwiązywali różnorodne zadania i zagadki o tematyce ekologicznej w języku angielskim.
W trakcie tych wszystkich prac uczniowie dyskutowali na temat tego, co dobrego mogą zrobić dla środowiska. Pomysłów było bardzo wiele!

Organizatorzy:
Izabela Szumny, Marcin Koczara

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz