Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada. Jest to data urodzin Walta Disney’a.   Każdy z nas zna takie postacie jak Myszka Miki, Kubuś Puchatek, czy Kaczor Donald. To okazja do zachęcenia najmłodszych i  tych starszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci i zdobywania wiedzy na różne tematy. Poprzez czytanie, poznawanie bajek uczymy się również wielu nowych słów, ale także kształtujemy  właściwe postawy moralne.  W naszej szkole to święto  obchodziliśmy w dniu 8 listopada. Uczniowie mogli zaprezentować stroje swoich ulubionych  postaci lub  rekwizyt, które jest charakterystyczny dla niej.  Dzień ten ma na celu uświadomić dzieciom oraz dorosłym , że bajki łączą pokolenia i jak powiedział Albert Einstein: „Jeżeli chcesz aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek”.

                                                                                                      Magdalena Ochońska

                                                                                                       Natalia Zuzia – Tabor

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz