Wycieczka do Wrocławia

11 czerwca  klasy: druga, trzecia i czwarta stawiły się pod szkołą „skoro świt” w doskonałych humorach, by pojechać  na wycieczkę do Wrocławia. Na miejscu czekał na nas super przewodnik Patryk, który zabrał nas na zwiedzanie miasta. Zwiedziliśmy: Ostrów Tumski, gotycką katedrę Jana Chrzciciela, pomnik Jana Nepomucena, most zakochanych, Uniwersytet Wrocławski, barokową Aulę Leopoldina, Stare Jatki, Rynek, Ratusz – Muzeum Miejskie Wrocławia, pręgierz, Kamienice „Jaś i Małgosia”, fontanny i Plac solny.

Spacer był bardzo długi, ale szukanie wrocławskich krasnali i opowiadane ciekawostki o nich sprawiły, że wszyscy zapomnieli o zmęczeniu. Tym bardziej, że na koniec dnia wybraliśmy się do Ogrodu Japońskiego urządzonego według zasad feng-shui gdzie oprócz wspaniałych roślin podziwialiśmy pokaz kolorowych fontann tańczących w rytm muzyki.

Drugiego dnia po pysznym szwedzkim śniadaniu, gdzie każdy mógł znaleźć coś smakowitego dla siebie pojechaliśmy do Hydropolis, czyli wrocławskiego centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z zabawą, a to wszystko za sprawą interaktywnej wystawy. Wystawa była niesamowita, bo czy ktoś z was wiedział, że można zrobić ogień z pary wodnej, albo używać wodnej drukarki? No właśnie, my to wszystko tutaj widzieliśmy.

W kierunku kolejnej atrakcji jechaliśmy z piosenką na ustach „Jedziemy do ZOO” i dojechaliśmy do ZOO 🙂 Tutaj największą atrakcją było oczywiście AFRYKARIUM. Nazwa tego miejsca powstała z połączenia dwóch słów Afryka i akwarium i to właśnie tutaj zobaczyliśmy niezwykły świat „Czarnego Lądu” . Wrażenia były niesamowite! Zresztą zobaczcie sami 😊

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz