Życzenia Wielkanocne 2024

W środę 27 marca po raz ostatni przed przerwą świąteczną pojawiliśmy się w szkole. Rozpoczęliśmy ten dzień w radosny sposób, spotykając się w sali gimnastycznej, aby złożyć sobie nawzajem życzenia.

Pani dyrektor Grażyna Skóra powitała całą społeczność szkolną, oraz obecnych rodziców, życząc wszystkim radosnych, spokojnych Świąt Wielkanocnych. Następnie swój program zaprezentowali uczniowie klasy III, przybliżając widzom tradycje i zwyczaje związane z nadchodzącym czasem. Sporo zamieszania wywołało pojawienie się na scenie dyngusiarzy, którzy przybyli z rezolutnym kogucikiem i wesołymi przyśpiewkami dopominali się poczęstunku. A gdy ich prośby okazały się niewystarczające, wydobyli skrzętnie ukrywane za plecami sikawki i zrobili z nich rzęsisty użytek! Nikt się nie gniewał, gdyż strumyczek dyngusowej wody ponoć przynosi szczęście. Wdzięczne krakowianki obdarowały śmigurtników najpiękniejszymi pisankami i dołożyły jeszcze grosik na buty dla kogucika.

Po tych emocjach przyszedł czas na rozdanie nagród, które dzieci zdobyły w konkursach. Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Katarzyna Popielawska pogratulowała wszystkim laureatom. Następnie uczniowie w towarzystwie wychowawców rozeszli się do klas, gdzie czekało na nich wielkanocne jajeczko.

Elżbieta Piekut

 

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy 
pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia.

Zdrowych, pogodnych Świąt,
pełnych wiary, nadziei i miłości.

Niech każdy dzień przyniesie coś pięknego.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz