Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Wspólnie z biblioteką szkolną uczniowie naszej szkoły świętowali przez cały tydzień.
Pierwszoklasiści dostali pakiet książeczek „Wnuczka Antykwariusza” w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ciągu tygodnia wszyscy uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie w „książko – budce” a dzieciaki z klas 4 – 8 wzięły udział w konkursie detektywistycznym w poszukiwaniu cytatów o książkach.
Cytaty zostały ukryte na terenie szkoły a uczniowie z wielkim zaangażowaniem spisywali dokładnie każdy znaleziony zapis.

Rywalizacja była zacięta bo i nagroda kusząca. Po sprawdzeniu wszystkich oddanych list wśród najbardziej zaangażowanych wyłonimy kilku zwycięzców i obdarujemy ich „wilczym biletem” uprawniającym do zwolnienia z pytania na dowolnie wybranej lekcji.

Obchody Dnia książki zakończyliśmy wręczeniem uczniom kart bibliotecznych, które będą obowiązywać już niebawem przy wdrożeniu elektronicznego systemu wypożyczeń. Cieszymy się, że dzieciaki tak ochoczo zaangażowały się w zabawę z książką i biblioteką.

Dagmara Kopff