Narodowe Czytanie

W 2018 roku, w związku z jubileuszem 100-lecia Odzyskania Niepodległości, dzięki akcji Narodowe Czytanie przenieśliśmy się w czasie do lat 20. XX w. – pierwszych lat, kiedy po 123 latach zaborów Polacy mogli się wreszcie cieszyć odzyskaną wolnością. Z tej okazji w Wieliczce na placu
Skulimowskiego (przed Mediateką) mogliśmy spotkać niezwykłych gości, posłuchać muzyki i zobaczyć rekwizyty (samochody, stroje), które przybliżały nam klimat epoki dwudziestolecia międzywojennego.

W takiej scenerii odbywało się głośne czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego oraz wybranych wierszy z Antologii Niepodległości. W tym roku do grona osób czytających, na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce, dołączyła uczennica naszej szkoły, Melania
Cencora. Melania zapracowała na to wyróżnienie licznymi sukcesami w konkursach recytatorskich i pięknego czytania. Nie zawiodła i tym razem, zachwycając i wzruszając publiczność.

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=”6599680197269133009″]

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz