Sukcesy naszych uczniów w konkursach:  biologicznym i ekologicznym

                                      

W dniu 16 marca 2022 r. poznaliśmy finalistów Małopolskiego Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Wśród tegorocznych finalistów znalazł się uczeń kl.8 Michał Tontor.

Tegoroczna edycja, tego najwyższej rangi konkursu, o zasięgu wojewódzkim, obejmowała tematykę „Życie na różnych poziomach organizacji – od genu do ekosystemu”.  Warto zaznaczyć, że Michał  już po raz 3 z rzędu został jego finalistą.

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w wojewódzkim konkursie ekologicznym „Na ratunek Ziemi” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Trąbkach oraz Szkołę Podstawową nr 52 w Krakowie. Głównym tematem tegorocznych zmagań były „Drzewa i krzewy”.

Wybór uczestników do etapu wojewódzkiego poprzedziły eliminacje szkolne, które zgodnie w regulaminem odbyły się w kilku kategoriach: turniej wiedzy ekologicznej, prace plastyczne, fotograficzne, literackie.

30 marca w  Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach  odbyła się uroczysta gala XXII edycji Wojewódzkiego Konkursu podczas której uczennice naszej szkoły Julia Pawełek (kl.2)   oraz Martyna Stawarz (kl.8) odebrały nagrody i pamiątkowe dyplomy za dobycie III. miejsc w turnieju wiedzy przyrodniczej.

Gratulujemy sukcesów!

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz