Wycieczka w Pieniny

W dniu 6 października 2022 roku, uczniowie z klas: trzeciej, szóstej i siódmej wraz z wychowawcami wyruszyli na wycieczkę do Pienińskiego Parku Narodowego. 

Wycieczkę rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem pienińskim, który opowiedział o walorach turystycznych tego najstarszego Parku Narodowego w Polsce. Odwiedziliśmy też Pawilon Pienińskiego Parku Narodowego gdzie zwiedziliśmy wystawę edukacyjną  „Ekosystemy naskalne Pienin” oraz zapoznaliśmy się  z makietą Pienin.

Kolejnym wyzwaniem była wędrówka szlakiem i zdobycie szczytu Trzech Koron oraz podziwianie panoramy Pienin z tarasu widokowego na szczycie  Okręglicy – najwyższego z turni masywu Trzech Koron. Następnie udaliśmy się do przystani flisackiej w Sromowcach Niżnych gdzie podczas Spływu Dunajcem do Szczawnicy podziwialiśmy piękny jesienny krajobraz Pienin.

Marcin Koczara

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz