Wiosenna wycieczka klasy 7

W dniu 1 kwietnia 2019r. wybraliśmy się całą klasą 7 na wycieczkę do Krakowa. Razem z nami pojechała klasa 5a Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Biskupicach.

Przed godziną 8 zebraliśmy się przed szkoła i oczekiwaliśmy na autobus. Po jego odjeździe ruszyliśmy w drogę i już po niecałej godzinie byliśmy na miejscu. Pierwszym punktem naszej wycieczki był Teatr Współczesny, oglądaliśmy sztukę „Kamienie na szaniec”. Wszyscy z zainteresowaniem śledziliśmy losy bohaterów, wiedząc że już niedługo „Kamienie na Szaniec” będą naszą lekturą. Aktorzy wspaniale odegrali swoje role, a ich kostiumy i scenografia zachwycały.

Następnie udaliśmy się na Krakowski Rynek, mieliśmy chwilkę czasu dla siebie, porobiliśmy zdjęcia, pospacerowaliśmy, a niektóre osoby udały się na drobne zakupy. W dalszej części wycieczki odwiedziliśmy fabrykę czekolady „Fabrykę Charliego”. Poznaliśmy sposoby uprawy kakaowca oraz techniki produkcji czekolady. Tutaj też czekała na nas niespodzianka, robiliśmy własnoręcznie czekoladę! Wybieraliśmy ich smaki oraz dodatki, Na koniec zapakowaliśmy je i mogliśmy zabrać do domu.

Po całym dniu przygód wsiedliśmy do autobusu i z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do domów. To był dzień pełen wrażeń, którego długo nie zapomnimy.

Kamila Wełna, Emilia Grochot, kl. 7

[cws_gpp_images_by_albumid_gp id=’AGZ8_0FoTScp3x-si9x-bhkD9FsONmdD0UZbgSug7D2UmBFb77sokXikxBWLTdylaba0jH1n-5FV’ crop=1 row_height=200 theme=’grid’ show_title=0]

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz