Sport w naszej szkole

Szkoła to nie tylko nauka w ławkach przy tablicy. Już starożytni Grecy wiedzieli i uczyli nas, że sport to zdrowie. Dbali zarówno o rozwój umysłowy, jak i kulturę fizyczną. Podobnie jest też w naszej szkole, gdzie zajęcia sportowe to bardzo ważne ogniwo edukacji. Codzienna porcja ruchu oraz ćwiczeń fizycznych to recepta na dobre samopoczucie i prawidłowy rozwój uczniów, a zdrowy, dobrze dotleniony młody organizm to lepsze możliwości koncentracji i przyswajania wiedzy. Jest to również najlepszy sposób na rozładowanie energii oraz doskonałą zabawę.

W obecnych, trudnych warunkach, staramy się radzić sobie jak najlepiej. Na nową salę gimnastyczną będziemy musieli jeszcze poczekać do wiosny. Jednak nie ma mowy o marnowaniu czasu. Gdy tylko pogoda sprzyja, wychodzimy na boiska szkolne, ćwiczymy i trenujemy. Piłka nożna, koszykówka czy szczypiorniak to dyscypliny, w których czujemy się najlepiej. Ponadto niestandardowe gry rekreacyjne jak: Rugby Tag, Capture The Flag, Baseball czy Unihokej nie są już dla uczniów obce. Jeśli pogoda nie pozwala, żeby prowadzić zajęcia na świeżym powietrzu, rozkładamy materace i realizujemy program z gimnastyki. Urozmaicone przewroty, ćwiczenia na drążku, pady, rzuty, piramidy, joga challenge, stanie na rękach nie stanowią żadnego problemu. Dużą popularnością cieszą się w naszej szkole rozgrywki tenisa stołowego.

Technika, taktyka gier zespołowych, kondycja fizyczna to nie wszystko. Efektem tych działań jest rozwijanie u naszych dzieci zdrowej rywalizacji, z zachowaniem zasady „fair play” w sporcie i w życiu. Wychowanie fizyczne w naszej szkole uczy również wyrzeczeń i zdrowej rywalizacji, hartu ducha, postawy sportowej, w której szacunek dla drugiego człowieka i etyczne postępowanie stanowią cel na równi z wynikami. Mamy okazję promować szkołę na forum lokalnej społeczności. Najlepsi uczniowie sprawdzają swoje umiejętności poprzez udział w wielu imprezach sportowych na szczeblu gminnym i powiatowym. Niemal z każdych zawodów przyjeżdżamy z uśmiechami i pięknymi dyplomami za wywalczone miejsca na podium.

Z niecierpliwością czekamy na nową salę gimnastyczną i nowe możliwości rozwoju fizycznego. Czekamy, aby nasze umiejętności mogły się wzbić na najwyższy poziom.                    

Gniewomir Kania

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz