Moja przygoda z szachami

            Przygoda Krzysztofa z szachami zaczęła się już w zerówce. Siedział sobie w klasie, kiedy pani wspomniała coś o turnieju szachowym. Zaciekawiło go to i od razu po lekcjach spytał, czy on też może jechać. I tak trafił na swój pierwszy turniej szachowy – w Koźmicach. Spodobało mu się. Potem jeździł na kolejne i tak niewinna przygoda przerodziła się w poważną pasję. Dzisiaj uczestniczy w wielu turniejach, a na każdym z nich stawia sobie poprzeczkę coraz wyżej. 

Do jednych z największych osiągnięć szachowych Krzysztofa należą: 

2 miejsce w 4. Turnieju Małopolski w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie; 

2 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Szachowym “Królewska gra i ja” w Andrychowie;

W wielickim turnieju otwartym “Szachiści grają dla Polonii” Krzysztof zajął 3. miejsce. Dało mu to możliwość udziału w zawodach szachowych w Warszawie (w Sejmie), ale zrezygnował z tego zaszczytu na rzecz Zielonej Szkoły. 

Wśród ostatnich sukcesów Krzysztofa warto wspomnieć: 

1 miejsce w Indywidualnym Turnieju Juniorów 2008 (w Myślenicach);

1 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Małopolski Juniorów do lat 12  (w Karkowie);

W 2020r. Krzysztof Wajda został wyróżniony  tytułem Sportowca Roku 2020r. w powiecie wielickim.

Warto wspomnieć, iż w swojej karierze szachisty Krzysztof miał przyjemność zmierzyć się z jednym z najwybitniejszych zawodników szachowych na świecie – Janem Krzysztofem Dudą. Do pojedynku doszło w Sierczy, podczas turnieju. To były początki szachowej pasji Krzysztofa i nie stanowiło dla niego  wielkiego  zaskoczenia, że przegrał. Mimo tego, dzisiaj wspomina to wydarzenie z ogromną przyjemnością. Dodaje też, że, oprócz niego, z Janem Dudem grało wówczas około 30 zawodników jednocześnie i nikomu nie udało się wygrać.  

            To te największe sukcesy Krzysztofa, ale jest też mnóstwo pomniejszych, a przede wszystkim ogromna radość z grania. Chłopiec podkreśla, że dzięki szachom poznał wielu kolegów, a co najważniejsze, odkrył swoją największą pasję. 

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz