Złap mnie, jeśli potrafisz!!!

Niebezpieczny Gang złoczyńców schwytany w Bodzanowie! A właściwie to nawet dziesięć gangów! Śmierdzące Kojoty, Żarłoczne Wiewióry czy Twardziele nie umknęli przed szeryfami z naszej szkoły. Okazało się, że w starciu ze sprytem, spostrzegawczością i szybkością działania naszych uczniów nawet tak groźni bandyci jak Wyjący Wincent czy Szczurek Jimmy nie mają szans…

Jak to się wszystko stało? Z okazji Dnia Dziecka uczniowie starszych klas wzięli udział w grze terenowej, w której zadaniem drużyn było wyłapać groźnych bandytów. Na terenie szkoły ich portrety pamięciowe porozwieszali Pani Agnieszka i Pan Gniewko. Zadanie naprawdę nie należało do łatwych!! Nie dość, że przestępcy poukrywali się w bardzo dziwnych i czasem trudno dostępnych miejscach, to jeszcze należało ich bardzo szczegółowo opisać. Złoczyńców było 38. Każdy z nich wyglądał inaczej (mógł mieć jeden z siedmiu typów twarzy, sześciu typów zarostu, włosów, oczu, uszu, ust i nosów). Zadaniem uczestników gry było odnalezienie bandyty, zapamiętanie jego nazwy i wyglądu, a następnie podejście do nauczyciela i zweryfikowanie swojej spostrzegawczości. W opisie wyglądu nie można było popełnić ani jednego błędu. Za rozbicie całego gangu dostawało się dodatkowe 5 punktów oraz wskazówki do określenia tożsamości tzw. Big Bossa, co mogło nawet zapewnić wygraną.

Gra odbywała się dwa razy (dla klas 4-6 oraz 7-8) i za każdym razem trwała ok. 2 godzin. Emocji było baaardzooo duuużo… Uczniowie okazali się naprawdę dobrymi śledczymi: wykazali się nie tylko bystrością umysłu, ale też niezłą kondycją. Jeden z ósmoklasistów zauważył, iż zrobił podczas gry ok. 20000 kroków!!!

Skład zwycięskich drużyn przedstawia się następująco:

Klasy 4-6: Emilia Lach, Rafał Pieprzyk, Bartek Domagała, Szymon Surówka, Michał Zieliński;

Klasy 7-8: Małgorzata Miciak, Martyna Stawarz, Piotr Balawajder, Kacper Kusina, Wojciech Grzyb;

Gratulujemy!!!

Wojciech Grzyb, Gniewomir Kania

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz