Wycieczka do Niedzicy

26 września klasy druga i trzecia wybrały się na wycieczkę do Niedzicy.

Pogoda dopisała, więc w doskonałych humorach wyruszyliśmy w drogę. Już w trakcie jazdy podziwialiśmy wspaniałe górskie widoki, a to był dopiero początek. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zamku, w którym według legend niegdyś ukrywali się… Inkowie. Ponoć do dziś, gdzieś w podziemiach zamku, ukryty jest ogromny skarb Inków. Zamek był też wielokrotnie wykorzystywany jako plan filmowy polskich produkcji. Nakręcono tu niektóre sceny z “Zemsty”, “Mazepy”, “Zwariowanej nocy” i seriali “Janosik” oraz “Wakacje z duchami”.  Obecnie w zamku znajduje się rozległa ekspozycja muzealna. Większość eksponatów to oryginalne wyposażenie zamkowych wnętrz za czasów ostatniego rodu, w którego rękach była posiadłość – rodziny Salamonów.

Zwiedziliśmy też warownię, na której szczycie wznoszą się tarasy widokowe, z których rozciąga się wspaniały widok na Jezioro Czorsztyńskie oraz Wozownię, w której znajdują się pojazdy konne z pierwszej połowy XIX wieku m.in. wozy, bryczki i sanie.

Był jeszcze spacer po zaporze i wspaniały rejs po Jeziorze Czorsztyńskim. Wszyscy wróciliśmy uśmiechnięci i szczęśliwi.

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz