Przestrzeń przyjazna czytelnikowi

w grudniu w naszej szkole uczniów czekało wiele niespodzianek. Były prezenty od Mikołaja, były zabawy i wycieczki andrzejkowe. Ale z pewnością wszyscy zauważyli, że w naszej bibliotece pojawił się jeszcze jeden istotny prezent: przestrzeń przyjazna czytelnikowi, a w niej nowe książki i tablica do promowania czytelnictwa.

Miejsce to powstało dzięki inicjatywie jednego z Rodziców – Pani Joannie Domagale, która postanowiła włączyć naszą szkołę w projekt „Działaj z Aliplast”. Realizacja projektu ma na celu poprawę jakości życia społeczności lokalnej, poprzez wprowadzenie usprawnień technicznych, technologicznych, działań aktywizacyjnych i edukacyjnych, a także integrację Pracowników firmy ze społecznością lokalną poprzez wolontariat.

W ramach zaangażowania Pani Joanny przy współpracy z Panią Dagmarą Kopff oraz Panią Anetą Stanak w naszej bibliotece powstało nowe miejsce, w którym uczniowie będą mogli dzielić się doświadczeniami czytelniczymi i poznawać nowości wydawnicze. Pani Bibliotekarka natomiast będzie promować ,,najpiękniejszą zabawę, jaką sobie ludzkość wymyśliła”, czyli właśnie czytanie.

W realizację projektu zaangażowała się też Gmina Biskupice. Dzięki temu wartość całego projektu wynosi 3800zł. Dzięki grantowi 3000 zł, uzyskanemu z frimy Aliplast Sp. z o. o. do szkoły zakupiono aż 196 nowych książek. Z kolei w ramach współpracy Gmina Biskupice przeznaczyła 800 zł na wyposażenie kącika czytelniczego w nową tablicę i niezbędne do jej wykorzystania  akcesoria. Zaangażowanie wolontariuszy – bezcenne:)

Dlatego, za pośrednictwem strony internetowej, wyrażamy serdeczne podziękowania firmie Aliplast, Gminie Biskupice i wszystkim zaangażowanym w realizację projektu.

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz