„Pachnące zajęcia”

Nic tak słodko nie przypomina o Świętach Bożego Narodzenia,  jak wspólne pieczenie i dekoracja pierniczków.

W ten szczególny czas przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej uczestniczyli w zajęciach pieczenia i dekorowania pierników.

Zajęcia miały na celu zapoznać dzieci z poszczególnymi etapami tworzenia pierników. Uczniowie z zapałem i radością przystąpili do wałkowania ciasta i wycinania kształtów. Powstały m.in.: aniołki, gwiazdeczki, choinki, serduszka, bałwanki i wiele innych kształtów. Następnie dzieci dekorowały pierniki kolorowymi lukrami i cukrowymi posypkami, tworząc małe świąteczne dzieła sztuki.

Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, które dodatkowo były doskonałą formą rozwoju umiejętności manualnych, poszerzenia wiedzy i rozwijania kreatywności.

Był to czas świetnej zabawy przy zapachu wypiekanego ciasta piernikowego.

Agata Nawrot