Zbiórka makulatury

Dnia 29 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbyła się zbiórka surowców wtórnych: makulatury, puszek aluminiowych, baterii i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Celem akcji było zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów, wdrażanie uczniów i ich rodzin do ochrony środowiska poprzez pozyskiwanie surowców wtórnych.

Do akcji włączyli się uczniowie wszystkich klas oraz ich rodzice. W tym roku w zbiórce uczestniczyło 59 uczniów szkoły co stanowi 45% całej jej społeczności.

W sumie zebraliśmy:

1. 1563 kg makulatury, 346 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,
  2. 18 kg puszek aluminiowych oraz 25 kg baterii

Najbardziej aktywne klasy uczestniczące z zbiórce to:

I miejsce – klasa 6 wraz z wychowawczynią p. Anetą Stanak

II miejsce – klasa 4

III miejsce – klasa 5

Dziękujemy za udział w tegorocznej zbiórce i wszystkich już dziś zachęcamy do udziału w następnych tego typu akcjach.

Organizatorzy:
K. Kapecka, A. Stanak. M. Koczara