„Zwiadowcy są światu potrzebni”

Biblioteka szkolna zgłosiła swój udział w konkursie pt.: „Zwiadowcy są światu potrzebni” organizowanym przez wydawnictwo JAGUAR. Celem konkursu jest pogłębianie świadomości czytelniczej wśród dzieci i młodzieży.

W październiku oraz w  listopadzie biblioteka szkolna wspólnie z dzieciakami z klasy szóstej przystąpiła do realizacji zadań konkursowych.

Pierwsze z nich polegało na przygotowaniu wystawy poświęconej twórczości Johna Flanagana autor serii „Zwiadowcy” i „Drużyna”. Udało nam się stworzyć przestrzeń gdzie dzieciaki na przerwach mogły podejść przysiąść i zapoznać się z treścią książek o przygodach Willa i jego przyjaciół. Był również czas nawy słuchanie fragmentów książek oraz zapoznanie się z całą serią wyżej wymienionych serii. Wystawa trwała dwa tygodnie i cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno tych młodszych uczniów jak i młodzieży.

Drugie zadanie konkursowe wymagało od naszych śmiałków zaangażowania się w misje, które miały na celu pokazanie jak bardzo Zwiadowcy są potrzebni światu. Zaangażowanie uczniów pokazało, jak bardzo są wrażliwi i empatyczni. Pierwsza misja miała na celu zadbanie o przyrodę oraz najmniejszych mieszkańców ziemi. Na zajęciach z techniki nasza drużyna zwiadowców wykonała przepiękne i funkcjonalne domki dla owadów oraz karmniki dla ptaków. Oprócz wykonania prac na uczniach spoczywa odpowiedzialność by ptakom nigdy nie zabrakło jedzonka zwłaszcza w te najmroźniejsze dni zbliżającej się zimy. Współpraca w grupach przebiegała sprawnie, każdy miał mnóstwo pomysłów dzięki którym efekt finalny zadowolił wszystkich.

Kolejna misja  jaka została powierzona szóstoklasistom, to wyjście na cmentarz i przygotowanie przed Świętem Zmarłych tych najbardziej zapomnianych grobów. Nasi dzielni zwiadowcy wymyli nagrobki, posprzątali teren wokół grobów przygotowali kwiaty i przy wspólnej modlitwie za zmarłych zaświecili symboliczne znicze. Jesteśmy bardzo dumni z postawy oraz zaangażowania naszych uczniów zarówno przy realizacji zadań konkursowych jak  różnych działań społecznych organizowanych przez naszą szkołę.

Dagmara Kopff

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz