„Dzień Życzliwości: Siła Małych Gestów”

Dzień Życzliwości to wyjątkowa okazja do refleksji nad znaczeniem drobnych, serdecznych gestów w naszym życiu codziennym. Choć może się wydawać, że łatwo przemknąć przez dzień, skupiając się na własnych sprawach, to właśnie właściwie wymierzone słowo czy ciepły uśmiech potrafią zmienić szarość chwil w kolorowy obraz. W dzisiejszym zabieganym świecie, pełnym terminów i zobowiązań, zwykła życzliwość staje się czasem luksusem, na który nie zawsze możemy sobie pozwolić. Jednak warto zastanowić się, jakie owoce przynosi taka inwestycja w relacje z innymi ludźmi. Małe gesty życzliwości mogą mieć ogromny wpływ na nasze samopoczucie i otoczenie. Podziękowanie za drobne przywiązane zaczepki, uścisk dla potrzebującego wsparcia czy uśmiech na ulicy – to proste czyny, które budują atmosferę wzajemnego szacunku.

Dzień Życzliwości przypomina nam o sile pozytywnych relacji międzyludzkich i inspiruje do czynienia ich bardziej świadomie. Organizacje na całym świecie angażują się w różnorodne akcje na rzecz Dnia Życzliwości. Uczniowie Naszej szkoły również zorganizowali wyjątkowe przedsięwzięcia. Wszyscy chętnie się w nie zaangażowaliśmy.

Dzień Życzliwości w Naszej szkole to nie tylko kolejna pozycja w kalendarzu – to pokazanie tego, jak dużo możemy osiągnąć, łącząc siły dla wspólnego dobra.

Nasze wspólne życzenie: Niech to będzie dzień, w którym zdecydujemy, że każdego dnia będziemy bardziej otwarci na innych, szczerze okazywać sympatię i wspierać się nawzajem. Bo każda chwila życzliwości, zbudowana z małych, dobrych gestów, stanowi kamień węgielny do lepszego, bardziej przyjaznego świata.

Szczególne podziękowania kierujemy do: Mileny Gaczoł, Alicji Gumuły i Justyny Momro, uczennic z klasy 7. Dziękujemy Wam za to, co robicie i za to, że Wasze zaangażowanie sprawia, że Nasza szkoła staje się miejscem lepszym dla Wszystkich.

mgr Katarzyna Strugała

dr Monika Trybulska

 

Powiązane zdjęcia:

Dodaj komentarz